Davut Çakır

Ana Sayfa » Haberler » Davut Çakır

Davut Çakır Pendik Belediye Başkan Aday Adayı
Davut Çakır Pendik için kolları sıvadı

Planlama ve imar konusunda İstanbul’a büyük hizmetler veren Davut Çakır, mühendis kimliği ve belediyecilik konusundaki tecrübeleriyle Pendik’i model bir belediye yapmak için AK Parti’den aday adayı oldu.

Davut Çakır Nasıl Bir Aday?

Davut Çakır 20 yıldır Pendik’te yaşayan biri Pendik’i bilen ayrıca Pendik Belediyesi’ndeki çalışmaları nedeniyle belediye hizmetlerine ilişkin öncelikleri, mevcut sıkıntıları ve çözüm önerilerini de tespit etmiş bir aday. Pendik’i yalnızca kendi bünyesinde değil, tüm İstanbul’da ve tüm Türkiye’de model bir ilçe haline getirmek için hangi kurumla nasıl çalışılacağını iyi bilen biri. Geçmişte yaptığı hizmetler, onun belediyecilik hususunda ne kadar uzman bir kimliğe sahip olduğunun en büyük kanıtı. Sabiha Gökçen Havaalanı’nın yapılması, Uluslararası Fuar Kongre ve Ticaret Merkezi’nin hayata geçirilmesi, Pendik Yat Limanı ve 540 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin inşa edilmesi ve Maltepe Bölge Parkı gibi stratejik faaliyetlerde onun imzası var. Davut Çakır, toplumsal farklılaşmayı, ayrılıkçılığı, ötekileştirmeciliği değil; birliği, bütünlüğü ve bir “Pendiklilik” anlayışını esas alan bir vizyona sahip. Dürüstlüğü hayat felsefesinin merkezine yerleştiren ve Pendik için yapılabilecek her türlü hizmet için gerekli enerjiye sahip bir aday. Meseleleri “çözüm odaklı yaklaşım” prensibiyle irdeleyen Davut Çakır’la Pendik, yeni ve bambaşka bir yüze sahip olacak.

 

Davut Çakır Neden Aday?

AK Parti kadroları çok daha modern, çok daha gelişmiş dünya standartlarında şehirler, ilçeler, beldeler inşa ettiler. Şimdi yeni bir döneme giriyoruz. 2023 vizyonuna uygun kentler, ilçeler, beldeler oluşturmak için kolları sıvamanın vakti geldi. Bu gayeyle, İstanbul’umuzun en önemli ilçelerinden biri olan Pendik’i model bir belediye durumuna getirmek ana gayemiz olacak. Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla hepimizin mutlu ve huzurlu olacağı bir Pendik için el ele yürüyeceğiz. Belediyecilik tecrübelerimizle Pendik’in en önemli sorunları olan tapu, imar ve ulaşım ile alâkalı sürüncemede kalan her noktayı el birliği ile çözmeye gayret edeceğiz. Tıpkı geçmiş dönemde olduğu gibi Pendik’i yatırımların merkezi haline getireceğiz. Nihai hedefimiz herkesin yaşamak isteyeceği bir Pendik oluşturmak.

 

Davut Çakır Kimdir?

 1971 Trabzon doğumlu olan Davut Çakır evli ve 6 çocuk babasıdır. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur. 1994 yılında Pendik Belediyesinde kontrol mühendisi olarak başladığı hizmet yolculuğunu, sırasıyla imar müdürü, fen işleri müdürü olarak sürdürdü.

2002-2007 yılları arasında Teknik Belediye Başkan Yardımcısı olarak Pendik’e hizmete verdi.

Pendik’te hayata geçirilen; İTEP, Uluslararası Sabiha Gökçen Havaalanı, Uluslararası Fuar, Kongre ve Ticaret Merkezi, Pendik Yat Limanı ve 540 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Maltepe Bölge Parkı gibi vizyon projelerin planlama, tasarım ve uygulama süreçlerini yürüttü.

Yunus Emre, Mehmet Akif Ersoy, Neyzen Tevfik Kültür Merkezlerinin projelendirme ihale ve yapım çalışmalarını  gerçekleştirdi. İlçe genelinin %40’nın imar uygulamalarını sonuçlandırarak 22.000 tapunun hak sahiplerine dağıtılmasını sağladı.

Davut Çakır’a bu hizmetlerinden dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’na getirildi.

İBB’den 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı çalışmalarını, 1/25.000 ölçekli İstanbul Nazım İmar Planı çalışmalarını yürüttü. 2009 yılında Etüt ve Projeler ve Daire Başkanlığına getirildi. Davut Çakır son olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak görev yaptı.

İBB’de de kısa sürede değerli bir hizmet adamı olarak ön plana çıktı. Mesleki olarak onlarca önemli mevzuat çalışmasına imza atarak bürokrasideki deneyimlerini genişletti. Çakır, iş ciddiyeti, dürüstlüğü, bilgi ve birikimi, alçakgönüllülüğü, beyefendi kişiliği ve sonuç odaklı yaklaşımı ile her kesimin takdirini kazandı.

20 yıldır belediyecilik yapan Davut Çakır, bu anlamda Pendiklilerin oldukça sıcak karşıladığı ve destek verdiği bir isim.

Davut Çakır şimdi tüm birikim ve tecrübelerini Pendik’i bir model şehir yapmak için AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı.

Davut ÇAKIR
Pendik için Hazır…

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

AHMET DAVUTOĞLU
  • HAMZA KAYAALLAH bu yolda yürüyüşünüzü hayırlı kılsın selamlar
  • TuranAile icinde dogrucu Davut olarak biliriz. Allah utandirmasin.yolunuz açık olsun.
  • arif emre ÇakırSana çok dua edicem
  • Salih ÇAKIROĞLUAdaylık sürecinin başkanlıkla sonuçlanması temennisiyle kolaylıklar dilerim. Allah yolunu açık etsin.
  • ali zorluBaşarılar dilerim ALLAH yar ve yardımcınız olsun.

FACEBOOKTA BİZ